Статті

Як підключити світильник

До початку монтажу [nbsp] світильник повинен зберігатися в сухому, теплому місці. Нагадуємо: всі роботи з монтажу та обслуговування світильників необхідно проводити тільки при відключеній напрузі живильної мережі. Перед тим, як повісити люстру на стельовий гак, переконайтеся у відсутності напруги на підвідних проводах за допомогою пробника або тестера.

Як правило в розподільній коробці є гачок, на який вішається люстра або світильник. Гачок закручений пластик коробки. З часом пластик втрачає свою міцність і люстра може впасти. Тому перш ніж вішати люстру найкраще просвердлити новий отвір в розподільній коробці так, щоб дюбель увійшов в стелю, попередньо намітивши місце, щоб не потрапити в дроти, і закрутити в нього гачок.


У розподільній коробці може бути багато проводів. Потрібно знайти тільки три: нуль і два фазних проводи після вимикача, якщо вимикач подвійний. І один фазний після вимикача, якщо вимикач одинарний.

Как подключить светильник

1. Люстра.
2. Коробка з'єднань.
3. Двох - клавішний вимикач.
4. Сполучні клеми.
0 - Нуль - дроти чорного, білого або синього кольору.
~ Ф - Фаза - дроти іншого кольору.

Включаємо вимикач - одну клавішу. Ставимо індикаторну викрутку на передбачуваний провід. Індикаторна викрутка засвітилася, фазний провід від вимикача знайдений.

Вимикаємо вимикач. Знову ставимо індикаторну викрутку на той же провід. Індикаторна викрутка не світиться. Повторюємо дії два рази, щоб переконатися, що дріт знайдений правильно.

Включаємо вимикач - одну клавішу. Ставимо індикаторну викрутку на передбачуваний провід. Індикаторна викрутка засвітилася, фазний провід від вимикача знайдений.
Вимикаємо вимикач. Знову ставимо індикаторну викрутку на той же провід. Індикаторна викрутка не світиться. Повторюємо дії два рази, щоб переконатися, що дріт знайдений правильно.

Точно також шукаємо другий фазний провід від другої клавіші.

Тепер шукаємо нуль (провід синього, білого або чорного кольору). Ставимо індикаторну викрутку на передбачуваний нуль. Індикаторна викрутка не світиться. Це і є нуль.

І так знайдені нуль і два чи один фазні дроти в розподільній коробці, які йдуть після вимикача.

Вимикаємо напруга. Вішаємо люстру або світильник на гачок. У люстрі, світильнику є три дроти. Всі проводи різних кольорів. Нульовий (чорного, білого або блакитного кольору). Його ми підключаємо до нульового проводу в розподільній коробці. Два фазних проводи люстри підключаємо до двох фазним проводам в розподільній коробці. Іноді присутня четвертий провід - желтозеленого кольору-це заземлення. Якщо такий же є в розподільній коробці - з'єднуємо їх разом. В електриці можна скручувати мідний і алюмінієвих провід. Між цими металами виходить електронна пара, яка сприяє руйнуванню контакту. Такі речі з'єднуються через гвинт з гайкою, а між ними обов'язково ставиться сталева шайба.

У магазинах є спеціальні сполучні колодки, які прикручують проводу через втулку гвинтами. На продукція вже оснащена сполучними колодками.

Всі проводи з'єднуємо між собою за допомогою люстро-клеми. Для підключення люстри і світильника необхідний інструмент.

Якщо стелю треба свердлити
Потрібно вибрати місце для свердління таке, щоб воно не потрапляло на направлення до вимикачів і проводів в сусідні кімнати (наші будівельники великі фокусники). Зверніть увагу і на коробки розподілу проводів (бувають під стелею). У будь-якому випадку, сантиметра на 3-4 можна сміливо поглиблюватися. Другий момент - не забути вирубати верхнє електрику.

Про всяк випадок. Третій момент. Як правило, в нових будинках, верхній шар стельових плит пухкий, чого не скажеш про більш глибинних шарах. Тому, щоб не розвалити стеля зовсім, використовуйте хороший перфоратор, яких ви з першого разу все здійсните.

Ще, якщо вам страшно заглиблюватися, організуйте 2 штиря (дюбеля) в стелі, а між ними киньте перемичку. Навантаження розподілиться між ними.

І ще. Будівельники рідко що роблять не під прямими кутами. Тобто дроти, швидше за все, лежать цілком певним чином. Взагалі, є спеціальні прилади для визначення прихованої проводки: будь-які проводи, по яких тече струм, створюють наводки. Старі приймачі їх добре засікали, якщо піднести ближче. Світло має бути включений. Не забувайте тільки, що навіть гарячі лампи можуть бути неправильно підключені.

Якщо Вам потрібно плавно регулювати яскравість ламп в люстрі, замість двоклавішний вимикача можна встановити диммер (схема з реостатом).
У диммера два контакти, тому до одного контакту підключіть верхній за схемою провід. А два нижніх за схемою, з'єднайте разом і підключіть на другий контакт диммера. І тоді у вас вийде плавне регулювання всіх п'яти ламп люстри.

Назад